• Kabel światłowodowy OS2 abonencki FTTx okrągły SM 2J 9/125 G657A LSOH czarny ALANTEC

Symbol: FOK-W2J-SM-B-C-1
Opłata za cięcie kabla
Koszt:
657.00
km Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 135
Kurier - paleta 135
Dostępność 15 km
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: +48 515-764-481

Zostaw telefon

Uniwersalne (zewnętrzno-wewnętrzne), okrągłe kable do zastosowania w systemach FTTx, wzmacniane włóknami aramidowymi. Lekka konstrukcja o małej średnicy 3 mm, duża giętkość i odporność na przeciąganie, płaszcz LSOH odporny na promienie UV. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja zapewnia bardzo dobrą osłonę włókien i dodatkowo umożliwiając łatwe prowadzenie i mocowanie kabla. Użyte włókna G.657.A lub G.652.D dodatkowo umożliwiają małe promienie gięcia. Kable są przeznaczone do instalacji napowietrznych oraz w kanalizacji teletechnicznej pierwotnej i wtórnej metodami pneumatycznymi (wdmuchiwanie) i mechanicznymi (zaciąganie).


CECHY WYRÓŻNIAJĄCE

  • wzmocnienie włóknami aramidowymi
  • włókna światłowodowe jednomodowe w standardzie G.657.A
  • powłoka niepodtrzymująca płomienia LSOH
  • powłoka odporna na promienie UV
  • spełnia wymagania zawarte w Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 

PRZEKRÓJ KABLA
image




DANE TECHNICZNE
Liczba włókien 2
Rodzaj włókien G.657.A
Średnica kabla 3 mm* (tolerancja średnicy zewnętrznej kabla +/- 10%)
Waga kabla 8,5 kg/km
Tłumienie włókna dla 1310 nm <0.35 dB/km</td>
Tłumienie włókna dla 1550 nm <0.21 dB/km</td>
Powłoka włókna 250 μm
Maks. siła naciągu kabla (instalacyjna) 800 N
Min. promień gięcia (po instalacji) 10 x średnica zewnętrzna
Min. promień gięcia (podczas instalacji) 20 x średnica zewnętrzna
Odporność na uderzenia 10 uderzeń, 2 Nm
Odporność na zginanie 6 cykli (15xD)
Odporność na wielokrotne zginanie 10 cykli (20xD)
Odporność na zginanie w trakcie pracy < 20000 cykli R=90 m
Odporność na zgniatanie 500 N / 100 mm
Odporność na wnikanie wody 3 m słupa wody przez 24h
Temperatura pracy -40°C do 60°C
Temperatura instalacji -10°C do 60°C
Kolor czarny
Euroklasa Eca
Parametry optyczne włókna
Tłumienie 1310nm ≤0.35 [db/km]
Tłumienie 1383 (po H2) ≤0.35 [db/km]
Tłumienie 1460nm ≤0.25 [db/km]
Tłumienie 1550nm ≤0.21 [db/km]
Tłumienie 1625nm ≤0.23 [db/km]
Tłumienie a Długość Fali (Max. Różnica) 1625nm 1285-1330nm, w odniesieniu do 1310nm ≤0.03 [db/km]
Tłumienie a Długość Fali (Max. Różnica) 1525-1575nm, w odniesieniu do 1550nm ≤0.02 [db/km]
Współczynnik Dyspersji 1285-1340nm -3.5 do 3.5 [ps/(nm*m)]
Współczynnik Dyspersji ≤18 [ps/(nm*m)]
Współczynnik Dyspersji ≤22 [ps/(nm*m)]
Zerowe rozproszenie Długość fali i Zerowe rozproszenie Nachylenie (λ0) 1300-1324 [nm]
Zerowe rozproszenie Długość fali i Zerowe rozproszenie Nachylenie (λ0) ≤0.092 [ps/(nm^2*km)]
Wartość Typowa 0.086 [ps/(nm^2*km)]
PMD Maksymalne Indywidualne Włókna ≤0.1 [ps/√km]
PMD Wartość Projektowa Łącza (M=20,Q=0,01%) ≤0.06 [ps/√km]
PMD Wartość Typowa 0.04 [nm]
Odcięcie Kabla Długość fali (λcc) ≤1260 [‎μm]
Średnica Pola Modu (MFD)1310nm 8.4-9.2 [‎μm]
Średnica Pola Modu (MFD)1550nm 9.3-10.3
Efektywny Grupowy Wskaźnik Załamania Fal (Neff) 1310nm 1.466
Efektywny Grupowy Wskaźnik Załamania Fal (Neff) 1550nm 1.467
Punkt Nieciągłości 1310nm ≤0.05 [dB]
Punkt Nieciągłości 1550nm ≤0.05 [dB]
Parametry Geometryczne
Średnica Powłoki 125.0+0.7 [‎μm]
Eliptyczność Płaszcza ≤0.7 [%]
Średnica Powłoki 235-245 [‎μm]
Błąd Koncentryczności Pola Modu ≤12.0 [‎μm]
Eliptyczność Płaszcza ≤6.0 [%]
Błąd Koncentryczności Rdzenia Pola Modu ≤0.5 [‎μm]
Zwijka (Promień) ≥4 [m]
Typowa Długość Do 50.4 [km/reel]
Parametry Środowiskowe (1310nm, 1550nm & 1625nm)
Zależność Temperaturowa Dla Fali -60°C do +85°C ≤0.05 [db/km]
Wpływ Wilgotności Dla Fali ≤0.05 -10°C do +85°C, 98% RH ≤0.05 [db/km]
Wpływ Namoknięcia Dla Fali 23°C, dla 30 dni ≤0.05 [db/km]
Wpływ Wilgotnego Ciepła Dla Fali 85°C i 85% RH, dla 30 dni ≤0.05 [db/km]
Wpływ Suchego Powietrza Dla Fali 85°C, dla 30 dni ≤0.05 [db/km]
Parametry Mechaniczne
Test sprawdzający ≥9.0 [N]
Test sprawdzający ≥1.0 [%]
Test sprawdzający ≥100 [kpsi]
Strata Makro Przy Wygięciu (10 obrotów wokół trzpienia o promieniu 15 mm)1550nm ≤0.25 [dB]
Strata Makro Przy Wygięciu (10 obrotów wokół trzpienia o promieniu 15 mm)1625nm ≤1.0 [dB]
Strata Makro Przy Wygięciu (1 Obrót wokół trzpienia o promieniu 10 mm)1550nm ≤0.75 [dB]
Strata Makro Przy Wygięciu (1 Obrót wokół trzpienia o promieniu 10 mm)1625nm ≤1.5 [dB]
Siła odcisku powłoki (standardowa średnia siła) 1.5 [N]
Siła odcisku powłoki (moc szczytowa) 1.3-8.9 [N]
Parametr Dynamicznego Zmęczenia (nd) ≥20